Jdi na obsah Jdi na menu
 


léčivé kameny a jejich účinek

29. 8. 2006

Již v babylonské a asyrské kultuře se tinktury z některých kamenů používaly k léčivým účelům. Amuletům či talismanům v podobě drahých kamenů se připisovaly magické účinky. Vyzkoušejte si magii, která je přirozená a mocná - magii kamenů, drahokamů a kovů.

Pro většinu lidí je myšlenka, že by kameny mohly léčit, nepřijatelná.AvšakObrazek o léčivé a kouzelné síle drahých kamenů kolují odpradávna nejrůznější pověsti. Kameny působí na lidské tělo blahodárně samy od sebe, ale nejefektivnější je působení přes ruku terapeuta. Obecně jsou ve výhodě hlavně citliví jedinci, kteří jsou schopni energii vystupující z kamenů lépe vnímat. I když léčba kameny patří mezi velmi staré terapeutické postupy, konkrétní mechanismus jejich účinku se nikdy nepodařilo prokázat.

Lidé, kteří věří jejich magické síle, pociťují zlepšení svého tělesného a hlavně duševního zdraví. Kameny jsou dary země, projevy univerzálních božských sil. Pulzuje v nich živelná energie, zvláštní potenciál, který již milióny let čeká na probuzení… Naučte se kameny hledat, čistit a využívat k věštění, zaklínání i čtení tarotu. Objevte způsoby určování energií kamenů, čtení příběhů, které v sobě nesou a symboliku tvarů a barev. Budete překvapeni jejich silou.Využití drahých kamenů i "zevnitř"

Síla drahých kamenů může být využita i zevnitř. A jak na to? Příslušný kámen, dobře omytý, vložíte minimálně na pět hodin do lahve pitné vody. Po uplynulé době kámen vylovíte a obohacenou vodu vypijete po malých doušcích. Nápoj se každý den připravuje znovu a kámen se po vyjmutí ukládá na světlé místo, aby načerpal znovu energii.

Drahé kameny

Zrození lidské bytosti. Přechod z šera, tlumených zvuků, životodárné a ochranné kapaliny, z útrob milující bytosti, za bolestného sténání a nesnesitelného tlaku, na svět takový, jak jej všichni známe. Tak se rodí člověk a stejně jsou na tom kameny. Ty obyčejné, šedé a nevzhledné stejně jako kameny drahé, vyhledávané pro svou krásu a vzácnost.
Také ty se rodily za bolestného burácení sopečných erupcí, z tekuté lávy a bezpečí hlubin země, dokonce do sebe dokázaly absorbovat různá záření a radiaci z počátků zrození země a vesmíru.
My, lidé, jsme s kameny neoddělitelně spojeni ve spirále zrození, bytí i zániku a následného znovuzrození. Byť je náš životní cyklus z hlediska času odlišný, platí pro nás i kameny – Prach jsi a v prach se obrátíš.
Ale ten prach může být opět, pomocí nám málo známých, ale ne nepřirozených sil, opět probuzen k novému životu.

 

Kameny žijí

 

Život kamenů, na první pohled nezřetelný a neměnný, se však projevuje – vibracemi. Kameny pulzují životem, který sice nejsme schopni vidět, ale při troše pozornosti a soustředění velice dobře vnímat a cítit.
Zejména v drahých kamenech, které svou vnější krásou a vnitřními silami od nepaměti okouzlují lidi, se v nejvyšší míře koncentrují síly, které stvořily nejen naši zemi, ale celý vesmír.
S drahými kameny však můžeme i komunikovat. Stejně jako rostliny i kameny reagují na naše nálady a citová rozpoložení, vnímají i naše vibrace a jsou schopny nám dokonce i pomáhat. Nejen svou krásou, ale i svou silou.

 

Kameny pomáhají léčit

 

Každý kámen, stejně jako jsou různí lidé, vládne specifickou silou, která je dána jeho složením, hustotou, barvou, prostředím, z něhož pochází i způsobem jeho zrodu a vlivy, které při tom působily. Kameny nám mohou, požádáme-li je o to a budeme-li vědět jak, pomáhat.
Při léčení nemocí (nutné je upozornění, že se však doporučují jen jako podpůrná alternativní forma léčby), doplňování nedostaku energie či naopak čerpání energetických přebytků – obojí je škodlivé.
Některé kameny jsou schopny čistit nezdravé, elektromagnetickým a dalším smogem zamořené prostředí, v němž musíme žít.
Nechci se v tomto úvodním příspěvku o drahých kamenech rozepisovat o jednotlivých druzích a jejich léčivých či čistících specifikacích, jen jeden příklad pro zkoušku:

Spíte vy nebo vaše děti špatně, přestože jste jinak bez fyziologických potíží? Máte nebo mají ve své ložnici či pokojíčku počítač, televizor, rádio a elektronický budík? Potom se nedivte!
Zkuste do blízkosti postelí dát drúzu křišťálu nebo růženínu. A aniž budete o vlivu drahých kamenů cokoliv vědět nebo tomu dokonce vůbec nevěříte, uvidíte po pár dnech, že se váš spánek zlepší.

 

Čistění kamenů

 

Stejně, jako my se musíme starat o očistu těla i ducha, tak je třeba i o drahé kameny pečovat. V extrémní situaci se totiž může stát, že vyčerpaný a znečistěný kámen popraská, rozpadne se na prášek nebo nám rázovou vlnou vrátí veškerou negativní energii (to dělá například občas onyx – proto pozor na něj) a to by s námi pěkně zacvičilo.
Každý nově nabytý kámen, tedy pokud jsme jej sami nevykopali přímo ze země, musíme nejprve očistit. Způsobů je více, ale nejběžnějším je vložit kámen na několik dnů do misky s vodou, kterou budeme pravidelně vyměňovat.
Na závěr (po dvou třech dnech) jej ještě dočistíme položený v dlani pod tekoucí vodou a přitom jej (stačí v duchu) požádáme o pomoc, čímž s ním navážeme kontakt.
Potom je třeba kámen ještě nabít, což se většinou děje na přímem nebo nepřímém slunci, ale jsou kameny, které se nabíjejí jen měsíčním světlem, takže na tohle pozor. Nezbytné je si o konkrétním kameni předem zjistit co nejvíce informací.

Jak si vybíráme kameny

Existuje spousta doporučení, například který kámen je vhodný ke kterému astrologickému znamení – ty se však často velice různí.
Léčivé vlivy pominout nemůžeme, ty už jsou významně specifické, ale pro běžné použití je nejvhodnějším způsobem výběru vzít kámen do ruky a vnímat, jak na nás působí.
Měl by v dlani po chvíli začít příjemně hřát. Nesmí nepříjemně studit a už vůbec ne pálit.
Tím nám dává najevo, že s námi spolupracovat nechce a nebude. Zkusme jeho vůli ctít a poohlédněme se po jiném.